Jaunākie TVĪTI

 • @Nica_youth
  Nīcas jauniešu dienā, 10. februārī, nodarbība arī vecākiem un vecvecākiem!!! https://t.co/KFc63xtgTd
 • @Nica_youth
  Telpu futbola turnīrs 2017 https://t.co/HdspcSij5N
 • @Nica_youth
  Par stipru Nīcu, par stipru Latviju! https://t.co/7l1xVm51Ph
 • Jaunatnes lietu komisijas paveiktais gada laikā

  Jaunatnes lietu komisijas paveiktais gada laikā

  Oktobrī apritēja jau gads kopš aktīvi darbojas Nīcas novada jaunatnes lietu komisija. Komisijas kodols palicis nemainīgs, taču nelielas izmaiņas komisijas sastāvā vērojamas, tādējādi ienesot jaunas vēsmas un neļaujot iestāties darba rutīnai. Vienā no pēdējām sēdēm nolemts piesaistīt brīvprātīgos klausītājus, kas noteikti ir vēl viens pozitīvs solis ceļā uz ikviena jaunieša brīva viedokļa paušanu un savu vēlmju izteikšanu.

  Komisija jau no pirmās sēdes pilda savas funkcijas, jauniešu dzīve novadā ir pilnveidojusies, piedāvājot plaša spektra iespējas.  Komisijas darba rezultātā jauniešiem ir pašiem sava diena – jauniešu diena. Jācer, ka šī diena kļūs par tradīciju, un katru gadu janvāra beigas būs laiks, kad Nīcā satiksies ne tikai šeit dzīvojošā jaunatne, bet arī tie, kas devušies studēt, vai cita iemesla dēļ dzīvo citviet Latvijā vai ārzemēs. Jau gadu Jauniešu centrs var lepoties ar savu atpazīstamības zīmi – logo. Pērn sociālajā portālā draugiem.lv tika izveidota centra domubiedru grupa un integrēta mājaslapa, taču nu varam lepoties ar Jauniešu centram izstrādātu individuālu mājaslapu, kur ikviens nu varēs uzzināt par gaidāmajiem notikumiem, lasīt jaunumus, skatīt pasākumu foto un video, kā arī dalīties ieteikumiem darbības pilnveidošanai.

  Prieks, ka jaunieši iesaistās aktīvās un noderīgās brīvā laika nodarbēs. Pašu spēkiem veikts Jauniešu centra un svaru zāles kosmētiskais remonts. No sportiskām aktivitātēm var minēt galda spēļu turnīrus, pārgājienus, dalību „Pasaules  sadraudzības skrējienā” un „Latvijas stipro skrējienā”, kurā startēja pat 2 jauniešu centra komandas. Aktīvākie jaunieši izmanto iespējas piedalīties Latvijas un starptautiska mēroga projektos. Pavasarī Nīcas Jauniešu centra grupa smēlās pieredzi Rumānijā, kur norisinājās projekts par dabas aizsardzību.

  Jaunatnes lietu komisijas, Jauniešu centra, tūrisma informācijas centra, skolas un domes veiksmīgas  sadarbības rezultātā ik gadu Bernātos notiek „Čiekurkauss” . Noteikti jāatzīmē, ka vasarā ar domes atbalstu jauniešiem bija iespēja strādāt un iegūt pirmo nopietno darba pieredzi.

  Atskatoties uz paveikto, jāsecina, ka minētajos notikumos savu artavu devusi jaunatnes lietu komisijas darbība. Nepamet sajūta, ka jauniešu dzīve novadā kaut nedaudz ir sakustējusies, šobrīd ir lieliskas iestrādes, tāpēc atliek turpināt iesākto. Novēlu jaunatnes lietu komisijai daudz radošu ideju arī turpmākajos darbības gados, izstrādāt un īstenot novada jaunatnes politikas attīstības stratēģiju. Lai izdodas!


  Jauniešu centra vadītājs,

  Raivis Kalējs