Jaunākie TVĪTI

 • @Nica_youth
  Nīcas jauniešu dienā, 10. februārī, nodarbība arī vecākiem un vecvecākiem!!! https://t.co/KFc63xtgTd
 • @Nica_youth
  Telpu futbola turnīrs 2017 https://t.co/HdspcSij5N
 • @Nica_youth
  Par stipru Nīcu, par stipru Latviju! https://t.co/7l1xVm51Ph
 • Arnis Jekste: Uz ceļa vienmēr jābūt redzamiem un modriem

  Arnis Jekste: Uz ceļa vienmēr jābūt redzamiem un modriem

  Pēc pāriešanas uz ziemas laiku, kas notika aizvadītās nedēļas nogalē, vakari kļuvuši vēl tumšāki. Gaismu atstarojošās vestes diennakts tumšajā laikā lietot ir ļoti būtiski, jo bez atstarojošas vestes gan gājējs, gan velosipēdists ir neredzams.

  Autovadītājs, diennakts tumšajā laikā braucot, tumšu velosipēdistu vai gājēju var pamanīt 45 metru attālumā. Braucot ar ātrumu 90 kilometri stundā, autovadītājs šo ceļa posmu veic laikā no 1 līdz 2 sekundēm. Ja vadītājs šādā attālumā pamanījis šķērsli, tad noreaģēt uz šo situāciju - nobremzēt vai apbraukt šķērsli - ir gandrīz vai neiespējami.

  Savukārt, ja ir atstarojoši elementi – atstarojoša veste vai arī apģērbā iestrādāti atstarojoši elementi, autobraucējs velosipēdistu vai gājēju var pamanīt 140 metru attālumā. Ar tālām gaismām – pat 400 metru attālumā.

  Atstarojoša veste cilvēku parada līdz desmit reizēm pamanāmāku, nekā bez atstarojošiem elementiem. Autovadītāji noteikti zina, ko nozīmē atstarojoši elementi ceļu satiksmē. Tās ir ceļa zīmes, ceļa stabiņi, atstarojoši elementi barjerām, arī horizontālais apzīmējums, kas atstarojas.

  Diennakts tumšajā laikā, vēl jo vairāk, ja ir migla, dūmaka vai lietus, atstarojošie elementi objektus un satiksmes dalībniekus dara vieglāk pamanāmus.

  Runājot par velobraucējiem, esmu patīkami pārsteigts. Pēdējā laikā velobraucēji ir patiesi labi aprīkoti. Gan velosipēdi ar atstarotājiem, gan velobraucēji – atstarojošās vestēs.  

  Tā ir pozitīva tendence. Un tas liecina: cilvēki apzinās, cik liela nozīme ir drošībai.  

   

  Arnis Jekste, CSDD Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks , vairāk informācijas  http://www.liepajniekiem.lv/viedokli/arnis-jekste-uz-cela-vienmer-jabut-redzamiem-un-modriem-193699