Jaunākie TVĪTI

 • @Nica_youth
  Nīcas jauniešu dienā, 10. februārī, nodarbība arī vecākiem un vecvecākiem!!! https://t.co/KFc63xtgTd
 • @Nica_youth
  Telpu futbola turnīrs 2017 https://t.co/HdspcSij5N
 • @Nica_youth
  Par stipru Nīcu, par stipru Latviju! https://t.co/7l1xVm51Ph
 • Piesakies un kļūsti par mentoru!

  Piesakies un kļūsti par mentoru!

  Jau iepriekš ziņots, ka ir apstiprināts programmas “Erasmus+” apakšprogrammas “Eiropas brīvprātīgais darbs” projekts ar nosaukumu “Language mixer”, kas nozīmē, ka jau no šī gada oktobra Nīcas jauniešu centrā strādās divi brīvprātīgie no Spānijas. Projekts ilgs 10 mēnešus – no šī gada oktobra līdz pat nākamā gada jūlija beigām un šobrīd jauniešiem ir iespēja pieteikties un kļūt par brīvprātīgo mentoriem. 

  Eiropas brīvprātīgā darba ietvaros katram ārzemju brīvprātīgajam tiek nodrošināts mentors un vietējiem jauniešiem ir iespēja pieteikties un par tādu kļūt. Mentors ir brīvprātīgā atbalsta persona, palīdz iedzīvoties vietējā sabiedrībā, kas izpaužas iepazīstināšanā ar vietējās kopienas paražām, uzvedības normām, t.sk. likumdošanu, ko drīkst un ko nedrīkst darīt, kā arī kur var lētāk iepirkties vai kur pavadīt brīvo laiku. Viņš sniedz brīvprātīgajam padomnieka atbalstu, kopā pārrunājot brīvprātīgo mācību procesa sasniegumus, balstoties uz Jaunatnes pases pamatkompetencēm (www.youthpass.eu). Mentors piedalās iebraukšanas apmācībās kopā ar brīvprātīgo un izvērtēšanas ciklā. Brīvprātīgais var griezties pie mentora jebkādos ikdienas dzīves jautājumos, ja, piemēram, nepieciešams apmeklēt ārstu un vajadzīgs valodas atbalsts.

  Jaunieši, kuri ir ieinteresēti kļūt par mentoriem, aicināti sūtīt savu motivācijas vēstuli latviešu un angļu valodā (kopā viena lpp.) uz e-pastu anete.lankovska@gmail.com līdz š.g. 6. maijam. Motivācijas vēstulē jānorāda, kāpēc jaunietis vēlas kļūt par mentoru, ko tas viņam/-ai dos un kāpēc tieši viņš/-a būtu jāizvēlas. Rezultāti tiks paziņoti līdz 10. maijam.

  Projekts atkal tiek realizēts sadarbībā ar nevalstisko organizāciju “Liepājas Jaunie Vanagi” un šis būs jau otrais kopīgais projekts ar šo organizāciju. Brīvprātīgo uzdevums būs dažādot jauniešu centra brīvā laika pavadīšanas iespējas, pilnveidot vietējo jauniešu valodu zināšanas, iepazīstināt ar savu kultūru u.c..