Jaunākie TVĪTI

 • @Nica_youth
  Nīcas jauniešu dienā, 10. februārī, nodarbība arī vecākiem un vecvecākiem!!! https://t.co/KFc63xtgTd
 • @Nica_youth
  Telpu futbola turnīrs 2017 https://t.co/HdspcSij5N
 • @Nica_youth
  Par stipru Nīcu, par stipru Latviju! https://t.co/7l1xVm51Ph
 • Jauniešu centra jaunieši piedalīsies atstarojošo vestu reidā

  Jauniešu centra jaunieši piedalīsies atstarojošo vestu reidā

  Lai mudinātu „tumšos gājējus” kļūt labāk redzamiem diennakts tumšajā laikā, CSDD kopā ar biedrību „Latvijas Samariešu apvienība” un Valsts policiju turpina īstenot satiksmes drošības kampaņu un „tumšo gājēju glābšanas misiju” – „REDZAMS, TĀTAD DZĪVS!”.

  Atstarojošo vestu izdales reids Liepājā notiks ceturtdien, 2014. gada 13. novembrī, izbraucot pulksten 16:30 no CSDD Liepājas nodaļas, Brīvības ielā 148. Šajā reidā piedalīsies arī Nīcas Jauniešu centra jaunieši Mārtiņš Vecbaštiks un Raitis Lozinskis.

  Pārējās „gaismas vestes” Kurzemē izplatīs Samariešu apvienības Skrundas nodaļa, kā arī tās sadarbības organizācijas – „Talsu novada fonds”, „Mamma mammai fonds” Kuldīgā un „Latvijas Sarkanā krusta” Kurzemes komiteja Liepājā.

           Kā informē CSDD Sabiedrisko attiecību daļa, Kurzemē aizvadītajā nedēļā pirmajā atstarojošo vestu izdales reidā Ventspilī vestēs ietērpti gandrīz 100 vieglprātīgi gājēji. Kampaņas ietvaros arī pārējos Latvijas reģionos uzsākta atstarojošo „gaismas vestu” izdale un kopumā 20 000 vestes saņems galvenokārt mazturīgie un trūcīgie iedzīvotāji, kā arī nejauši uz ceļa sastaptie „tumšie” gājēji. Lielākā daļa jeb 71% negadījumu, kuros pērn gājuši bojā gājēji, notikuši Latvijas reģionos, tostarp Kurzemē ievainoti 65, bet dzīvību zaudējuši pieci gājēji, liecina CSDD apkopotā informācija. Visbiežāk Kurzemes reģionā gājēji cietuši tieši Liepājā, kur notikusi aptuveni trešā daļa minēto negadījumu, bet dzīvību zaudējuši divi gājēji.  Raksturīgi, ka 67% negadījumu, kuros cieš gājēji, notiek diennakts tumšajā laikā, turklāt gada pēdējos mēnešos to skaits ievērojami palielinās.

           Šogad uz Latvijas ceļiem bojā gājuši jau 52 gājēji, savukārt 730 ievainoti. Tāpēc ikviens iedzīvotājs aicināts ne vien pats diennakts tumšajā laikā valkāt gaismu atstarojošu apģērbu, bet rūpēties arī par līdzcilvēku redzamību uz ceļa un glābt viņu dzīvības, dāvinot tuviniekiem, draugiem vai klientiem „gaismas vestes” vai atstarojošu apģērbu.

   

  Informāciju sagatavoja Nīcas Jauniešu centra jaunatnes speciāliste Anete Lankovska