Jaunākie TVĪTI

 • @Nica_youth
  Nīcas jauniešu dienā, 10. februārī, nodarbība arī vecākiem un vecvecākiem!!! https://t.co/KFc63xtgTd
 • @Nica_youth
  Telpu futbola turnīrs 2017 https://t.co/HdspcSij5N
 • @Nica_youth
  Par stipru Nīcu, par stipru Latviju! https://t.co/7l1xVm51Ph
 • Arī Nīcas novadā īstenos „tumšo gājēju glābšanas misiju”

  Arī Nīcas novadā īstenos „tumšo gājēju glābšanas misiju”

  Lai mudinātu „tumšos gājējus” kļūt labāk redzamiem diennakts tumšajā laikā, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) kopā ar biedrību „Latvijas Samariešu apvienība” un Valsts policiju turpina īstenot satiksmes drošības kampaņu un „tumšo gājēju glābšanas misiju” – „REDZAMS, TĀTAD DZĪVS!”.

  Izrādot iniciatīvu piedalīties šajā akcijā, Nīcas Jauniešu centrs ieguvis aptuveni 500 gaismu atstarojošās vestes, kuras tiks izdalītas Nīcas novada iedzīvotājiem. Nīcas novadā gaismu atstarojošās vestes no 10. novembra būs pieejamas Nīcas Jauniešu centrā, Nīcas Tūrisma informācijas centrā, Nīcas sociālajā dienestā, Otaņķu pagasta pārvaldē, Jūrmalciema un Kalnišķu sabiedriskajos centros, kā arī vestes tiks izdalītas Rudes pamatskolas skolēniem un Nīcas vidusskolas skolēniem, kuriem jāmēro ceļš uz skolu diennakts tumšajā laikā. Tās atstarojošās vestes, kas paliks pāri, Nīcas Jauniešu centra jaunieši kopā ar pašvaldības policiju diennakts tumšajā laikā dosies izdalīt uz ceļa nejauši sastaptiem gājējiem.

  Kā ziņo CSDD Sabiedrisko attiecību daļa, Kurzemē pirmais gaismu atstarojošo vestu izdales reids notika Ventspilī 7. novembrī. Pārējās „gaismas vestes” Kurzemē  izplatīs Samariešu apvienības Skrundas nodaļa, kā arī tās sadarbības organizācijas – „Talsu novada fonds”, „Mamma mammai fonds” Kuldīgā un „Latvijas Sarkanā krusta” Kurzemes komiteja Liepājā.

  Kampaņas ietvaros arī pārējos Latvijas reģionos uzsākta atstarojošo „gaismas vestu” izdale un kopumā 20 000 vestes saņems galvenokārt mazturīgie un trūcīgie iedzīvotāji, kā arī nejauši uz ceļa sastaptie „tumšie” gājēji.

  Lielākā daļa jeb 71% negadījumu, kuros pērn gājuši bojā gājēji, notikuši Latvijas reģionos, tostarp Kurzemē ievainoti 65, bet dzīvību zaudējuši pieci gājēji, liecina CSDD apkopotā informācija. Raksturīgi, ka 67% negadījumu, kuros cieš gājēji, notiek diennakts tumšajā laikā, turklāt gada pēdējos mēnešos to skaits ievērojami palielinās.

  Visbiežākais iemesls negadījumiem ir gājēju paviršība pret prasību ka, pārvietojoties diennakts tumšajā laikā un nepietiekamas redzamības apstākļos, ir jāvalkā gaismu atstarojošā veste vai apģērbs aratstarojošiem elementiem.  2013.gada pieredze rāda, ka vispārgalvīgākie ir bijuši gājēji Vidzemē un Latgalē, kur dzīvību zaudējuši attiecīgi 22 un 13 cilvēki, savukārt Zemgalē fiksēti desmit bojā gājušie, bet Kurzemē gājēji bijušiievērojami piesardzīgāki –pieci negadījumi ar letālām sekām.

  Šogad uz Latvijas ceļiem bojā gājuši jau 52 gājēji, savukārt 730 ievainoti. Tāpēc ikviens iedzīvotājs aicināts ne vien pats diennakts tumšajā laikā valkāt gaismu atstarojošu apģērbu, bet rūpēties arī par līdzcilvēku redzamību uz ceļa un glābt viņu dzīvības, dāvinot tuviniekiem, draugiem vai klientiem „gaismas vestes” vai atstarojošu apģērbu.

  Satiksmes drošības kampaņu „REDZAMS, TĀTAD DZĪVS!”, īsteno CSDD, Satiksmes ministrija un Valsts policija kopā ar partneriem – apdrošināšanas sabiedrību ERGO un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroju, lai skaidrotu iedzīvotājiem atstarojošo vestu un atstarojošo elementu izmantošanas nozīmi diennakts tumšajā laikā.

   

  Informāciju sagatavoja un apkopoja Nīcas Jauniešu centra Jaunatnes lietu speciāliste Anete Lankovska