Jaunākie TVĪTI

 • @Nica_youth
  Nīcas jauniešu dienā, 10. februārī, nodarbība arī vecākiem un vecvecākiem!!! https://t.co/KFc63xtgTd
 • @Nica_youth
  Telpu futbola turnīrs 2017 https://t.co/HdspcSij5N
 • @Nica_youth
  Par stipru Nīcu, par stipru Latviju! https://t.co/7l1xVm51Ph
 • Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā

  Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā

  Trešdienas pēcpusdienā 26. martā Nīcas jauniešu centrā notika izzinošs un atraktīvs pasākums „Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā”. Pasākuma idejas autore bija Dace Vecbaštika, kura ir viena no Lielās Talkas koordinatoriem. Ikvienam koordinatoram tiek dota iespēja piedalīties konkursā, kura ietvaros savā pašvaldībā jānoorganizē kāds izglītojoši informatīvs pasākums, zem šī saukļa, kā arī jāsagatavo video.

  Konkrētā konkursa ietvaros kopā ar Jauniešu centra vadītāju tika sagatavots pasākums jauniešiem vecumā 12 – 18 gadiem. Pasākumā viesojās Ints Mednis, Pasaules Dabas fonda pārstāvis, kurš dalībniekus iepazīstināja ar esošo situāciju Baltijas jūrā. Viņš jauniešiem pastāstīja, ka Baltijas jūra ir viena no visvairāk noslogotajām jūrām pasaulē, 15% no pasaules kravu pārvadājumiem notiek caur Baltijas jūru.  Tika rādīti arī video materiāli, lai labāk iztēlotos esošo situāciju. Ūdens Baltijas jūrā apmainās vidēji 35 gados, tāpēc ikvienam no mums ir svarīgi apzināties piesārņojuma sekas.

  Pēc aptuveni stundu garās lekcijas un diskusijas, jaunieši bija gatavi uzņemt 2 minūšu garo video materiālu ar padomiem, kurus vērts ņemt vērā ikdienas dzīvē, kā piemēram: mazgā veļu pēc iespējas zemākā temperatūrā; aizgriez ūdens krānu, kad mazgā zobus; ļauj drēbēm izžūt dabiskā veidā; pērc lielos iepakojumus – tā ietaupīsi naudu un samazināsi iepakojuma radīto atkritumu apjomu.

  Video apskatīt un par to nobalsot iespējams Lielās Talkas mājas lapā http://www.talkas.lv/?page=20151